Zpět na všechny aktuality

Výtvarná soutěž pro děti 2022

Zveme vás k účasti na tradiční výtvarné soutěži pro děti, v letošním roce s podtitulem „Můžeš přespat u nás“. Příběh, který nás k tomuto názvu inspiroval, připomíná solidaritu tisíců lidí, kteří nejsou slepí a hluší k potřebám druhých a konkrétní situaci mnoha rodin, prchajících z oblastí válečných konfliktů – z Ukrajiny, Sýrie, Afganistánu. Příběh v pdf.můžete stáhnout zde.

Možná se při hledání námětu na váš obrázek zamyslíte nad tím, jak bychom pomohli Marii a Josefovi, kdyby dnes zaklepali u našich dveří? Jak konkrétně lidé pomáhali a stále pomáhají uprchlíkům? Co vlastně člověk na útěku potřebuje?

Zapojit se můžete v rámci výtvarné výchovy nebo kroužku nebo i samostatně. Výtvarná soutěž je určena pro děti od 4 do 15 let a je tradičně vyhlašována ve třech věkových kategoriích. Zaslaná díla musí splňovat tyto parametry:

  • rozměr A4 (21 x 30 cm)
  • jsou dvourozměrná, vytvořená pomocí kresby, malby nebo tisku
  • opatřená z druhé strany popiskou obsahující jméno, věk, kontakt (město, mailovou adresu, telefon), případně název školy a název díla

Své práce zasílejte do 20. prosince 2022 na adresu Klášter Pražského Jezulátka, Karmelitská 9, 118 00 Praha 1 – Malá Strana. Obrázky můžete také přinést osobně  a odevzdat do klášterního obchodu se suvenýry v pracovní době (Po – So 9:30 – 17:30, Ne 13 – 18).

Odevzdané práce budou vyhodnoceny odbornou komisí a vítězná díla vystavena v kostele. Vyhlášení výsledků a předání symbolických cen vítězům proběhne v lednu 2023 v kostele Pražského Jezulátka.