Zpět na všechny aktuality

17.10. Helena Klímová: Co je a k čemu je řád času?

Srdečně vás zveme na další večer z cyklu Člověk v dialogu v úterý 17. října od 19 hodin v kostele Pražského Jezulátka. Přednášet bude psychoterapeutka Helena Klímová.

Při pozorování přírody člověk zjišťuje, že někteří tvorové, jejichž jednání je nám srozumitelné, pravidelně provozují rituály, s jejichž pomocí naplňují některá období svého života. Člověk také, ve všech svých kulturách, provozuje podobné rituály, jimiž jednak posouvá svůj život, jednak vytváří pouto s druhými. Na rozdíl od ostatních tvorů vytvořil člověk rituál času – jím odděluje práci od slavnosti a prožívá spojení mezi přírodou a duší.
Potřeba a nesnadnost plnění rituálů vede k mohutné tvorbě závislostí. Co si počít? Existuje prevence?

Mgr. Helena Klímová je psychoterapeutka, skupinová analytička a publicistka. Zabývá se traumatem holocaustu včetně transgeneračního přenosu a jeho terapií. Je signatářkou Charty 77, členkou České společnosti pro psychoanalytickou psychoterapii a čestnou prezidentkou Rafael Institutu.

Přednáška probíhá v rámci cyklu Člověk v dialogu 2017: Hledání spirituality v tekuté době.

Podívejte se také na záznam z přednášky Helena Klímová: DO TŘETÍHO A ČTVRTÉHO POKOLENÍ aneb cesta proměny traumatického zážitku v rodině (říjen 2016).