Zpět na všechny aktuality

Výtvarná soutěž pro děti

14.01.2023

Do letošního ročníku dorazilo celkem 189 obrázků od dětí ve věku 4 až 15 let. Námětem díla v libovolné technice byl krátký příběh z knihy Bruna Ferrera „V hostinci nemáme jediné místo„. Mnoho autorů tedy hledalo spojitost mezi hledáním místa pro nastávající maminku Marii tenkrát v Betlémě a současný útěk před válkou, který zažívají ukrajinské rodiny.

Porota ve složení Jiří Havlíček, Jitka Trmalová a Kamila Zemková, vybrala celkem 29  prací ve třech věkových kategoriích a specializacích originalitě, spontaneitě a technice. Na slavnostní předání v sobotu 14. ledna ve 14 hodin do kostela Pražského Jezulátka dorazili mladí vítězové v doprovodu svých rodin, aby převzali drobné ceny z rukou rektora kostela Pavla Poly a jednoho z porotců – Jiřího Havlíčka.

Absolutní vítězkou se stala osmi letá Julie Jindřišková s obrázkem, která měl název „Hostina pro Marii a Josefa„. Pokud by vás zajímala výsledková listina, máme jí tady. Všechny obrázky, které do soutěže dorazily,  si nyní můžete prohlédnout v kostele až do konce ledna.

Malá fotogalerii ze slavnostního odpoledne je zde.