Tichá meditace

Každý čtvrtek se pravidelně schází v prostorách kláštera Pražského Jezulátka otevřená skupina ke společné meditaci. Setkání začíná krátkým úvodem, půl hodiny pak trvá vlastní tichá meditace a na závěr je prostor ke sdílení či otázkám. V časech omezujících opatření se vše koná pouze on-line na platformě Zoom.

Připojte se online

Pokud byste se ke skupině rádi připojili, ať už jednou či opakovaně, budete vítáni. Přenos začíná vždy ve čtvrtek v 18 hodin. Najděte si místo, kde budete chvíli nerušeni, kde budete moci pohodlně sedět, ať už na židli, na zemi, na polštáři nebo stoličce. Do „meditační místnosti“ vstoupíte skrz tento odkaz, který vás přesměruje do aplikace Zoom. Můžete si zapnout kameru a vidět se tak s ostatními účastníky, není to ale podmínkou. Další instrukce dostanete na místě.

 

Další nabídka

Nabízíme také možnost připojit ke společné ranní meditaci v klášteře Fortna na Hradčanech. Setkání probíhají každé úterý od 8 hodin. K této skupině je možné se přidat přihlášením zde.

Nečekejte žádné zvláštní zážitky, že zasvítí světlo nebo zazní nějaká slova, nebo že dojde k něčemu mimořádnému. Pokud ovšem vytrváte, váš život sám se pomalu ale intenzivně rozzáří oním vnitřním světlem. Meditace mění náš přístup k životu; poznáváme sami sebe i druhé mnohem hlouběji a s větší úctou. Meditace nás učí vstupovat do životodárné a proměňující Boží přítomnosti.