Tichá meditace

Každý čtvrtek se pravidelně schází v prostorách kláštera Pražského Jezulátka otevřená skupina ke společné meditaci. Setkání začíná krátkým úvodem, půl hodiny pak trvá vlastní tichá meditace a na závěr je prostor ke sdílení či otázkám.

Obnovená meditační setkávání v klášteře

Od června 2021 opět probíhá meditace v prostorách kláštera. Stále se ale také můžete připojovat on-line. Odkaz na aplikaci Zoom najdete zde.  Najděte si místo, kde budete chvíli nerušeni, kde budete moci pohodlně sedět, ať už na židli, na zemi, na polštáři nebo stoličce. Můžete si zapnout kameru a vidět se tak s ostatními účastníky, není to ale podmínkou. Další instrukce dostanete na místě.

Pokud byste se ke skupině rádi připojili, ať už jednou či opakovaně, budete vítáni. Meditace a její on-line přenos začínají každý čtvrtek v 18 hodin.

 

Další nabídka

Nabízíme také možnost připojit ke společné ranní meditaci v klášteře Fortna na Hradčanech. Setkání probíhají každé úterý od 8 hodin. K této skupině je možné se přidat přihlášením zde.

Nečekejte žádné zvláštní zážitky, že zasvítí světlo nebo zazní nějaká slova, nebo že dojde k něčemu mimořádnému. Pokud ovšem vytrváte, váš život sám se pomalu ale intenzivně rozzáří oním vnitřním světlem. Meditace mění náš přístup k životu; poznáváme sami sebe i druhé mnohem hlouběji a s větší úctou. Meditace nás učí vstupovat do životodárné a proměňující Boží přítomnosti.