Zpět na všechny aktuality

Výtvarná soutěž pro děti

08.11.2021

Zveme vás k účasti na výtvarné soutěži pro děti, kterou každoročně vyhlašujeme v kostele Pražského Jezulátka. Letošní ročník s podtitulem „Dary narozenému králi“ odkazuje na biblický příběh tří králů a zástupu dalších lidí, kteří se přišli poklonit do Betléma. Zamyslete se také vy nad tím, co byste mohli malému Ježíši přinést? Jaké by to bylo, kdybychom žili tenkrát a jaké, kdyby se narodil dnes? Existují jen hmotné viditelné dary nebo se dají dát i jiné dárky?

Zapojit se můžete v rámci výtvarné výchovy nebo kroužku nebo i samostatně. Výtvarná soutěž je určena pro děti od 4 do 15 let a je tradičně vyhlašována ve třech věkových kategoriích. Zaslaná díla musí splňovat tyto parametry:

  • rozměr A4 (21 x 30 cm)
  • jsou dvourozměrná, vytvořená pomocí kresby, malby nebo tisku
  • opatřená popiskou obsahující jméno, věk, kontakt (město, mailovou adresu, telefon), případně název školy a název díla

Své práce zasílejte do 17. prosince 2021 na adresu Karmelitská 9, 118 00 Praha 1 – Malá Strana. Obrázky můžete také přinést osobně  a odevzdat do klášterního obchodu se suvenýry v pracovní době (Po – So 9:30 – 17:30, Ne 13 – 18).

Odevzdané práce budou vyhodnoceny odbornou komisí a vítězná díla vystavena v kostele. Vyhlášení výsledků a předání symbolických cen vítězům proběhne v sobotu 15. ledna 2022 ve 14 hodin v kostele Pražského Jezulátka.

Inspirativní příběh k vaší tvorbě najdete také zde.